23.-27.avgust 2018.
23.-27.avgust 2018.
Više ...
   
Ono što je našoj opštini nedostajalo je mapa opštine Novi Bečej na Internetu
Ono što je našoj opštini nedostajalo je mapa opštine Novi Bečej na Internetu
Više ...
   
Virtuelni matičar
Virtuelni matičar
Više ...
   
   

Izdvajamo  


   

Bratski gradovi  

   

Korisni linkovi  

   

Anketa 2018.  

   
   
   

Vremenska prognoza  

   
   
   

Kursna lista  

   
   
   
   

Aktuelno

12.10.2018.

MIHALJ NJILAŠ U RADNOJ POSETI ŠKOLAMA I PREDŠKOLSKOJ USTANOVI

cool Image

 

Tokom godine Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine - nacionalne zajednice sprovodi akciju „Sekretarijat bliži školskim klupama“ u okviru kojeg je pokrajinski sekretar Mihalj Njilaš danas obišao Srednju školu Novi Bečej, Osnovnu školu „Miloje Čiplić“ i Predškolsku ustanovu „Pava Sudarski“ u Novom Bečeju.

 

Radnim sastanicima u pomenutim ustanovama prisustovala su njihova rukovodstva, ali i predstavnici lokalne samouprave, a pričalo se o obrazovanju, postojećem stanju, ali i o budućim koracima. O tome Njilaš kaže: „U srednjoj tehničkoj školi prvo smo se na radnom stastanku na kojem je učestvovalo rukovodstvo škole, pa i čelnici opštine, upoznali smo se kako posluje škola, sa kojim idejama želi nastaviti i razviti srednjoškolsko obrazovanje u Novom Bečeju. Naravno, sagledali smo i mogućnosti pomoći i podrške od strane Pokrajine, ali ne samo od nje, već i od strane lokala i Republike jer imamo zajednički cilj reformisanja i integrisanja srednjoškolskog obrazovanja sa priovredom, pre svega. Dakle, da sve srednje škole, pogotovo srednje škole tehničkog smera imaju svoju produkciju u smislu dece stručnjaka koji će dobro doći privredi i razviti je posle, a ne da ostanu na ulici nakon završetka srednje škole. Dualno obrazovanje je tu vrlo bitno, stavlja se sve veći naglasak na to i na povezivanje privrede sa obrazovanjem“

Nakon radnog sastanka u Srednjoj školi Novi Bečej, direktorka ove škole, Anita Bojić Perkin, podelila je sa nama svoje utiske: „Tema sastanka je bila zapravo budućnost naše škole, odnosno smerovi i profili i šta sve treba učiniti da ova škola i dalje bude uspešna, da upisuje đake i da ima atraktivne profile koji će moći da odgovore savremenim potrebama. U tom smeru se i razgovor kretao. Govorili smo o dualnom obrazovanju, o upisu za narednu godinu, a takođe i o svim potrebnim ulaganjima, opremanju škole i mogućnosti konkurisanja i dobijanja sredstava kako bi se škola svim potrebama prilagodila.“

O čemu je bilo reči na radnom sastanku sa pokrajinskim sekretarom u Osnovnoj školi „Miloje Čiplić“ više nam je rekla direktorka ove škole, Zora Rakić: „Radni sastanak je protekao dobro, onako kako je i planirano, jer smo unapred dali teme o kojima bismo želeli da pričamo sa pokrajinskim sekretarom. Tako da je pričano o uvođenju elektronskog dnevnika u ostale škole koje do sada to nisu imale, među kojima je naša škola, jer se tu nešto kasni sa obukom koordinatora, pa nam je gospodin Njilaš dao korisne informacije u vezi sa tim. Druga informacija smo dobili, odnosno druga tema o kojoj smo pričali ticala se produkcije udžbenika na mađarskom jeziku, pošto je poznato da je naša škola dvojezična i da se taj problem proteže već dugi niz godina. Dakle, ne pričamo samo o udžbenicima za 1. i 5. razred jer se kod njih menjao nastavni program, nego uopšte o udžbenicima na mađarskom jeziku. Gospodin Njilaš nam je i oko toga dao neke informacijem koje će nam biti značajne za budući rad i za pripremu pošto ćemo ponovo imati predlog za izbor udžbenika. Nešto što nije bilo po protokolu, a što je, takođe, izašlo kao korisno, to je da smo čuli još neke informacije u vezi sa mrežom osnovnih škola, kao i informacije o budućim konkursima koje će Pokrajina raspisati, tako da idemo dalje sa uređenjem i popravkom škole i nadam se da ćemo u tom smislu i dalje tako uspešno sarađivati sa Pokrajinskim sekretarijatom za obrazovanje.“

Nakon poseta Srednjoj školi Novi Bečej i Osnovnoj školi „Miloje Čiplić“ pokrajinski sekretar je obišao i Predškolsku ustanovu „Pava Sudarski“ u Novom Bečeju, koja je, prema njegovom mišljenju, takođe, vrlo uspešna.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
© OU Novi Bečej 2013. Sva prava zadržana.